Aktualności
W czerwcu br. Autostrada Wielkopolska S.A. rozpocznie budowę autostrady A2 do Świecka.
 WIĘCEJ    
Koncern BASF wybrał Śrem na siedzibę nowego zakładu.
 WIĘCEJ    
Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych realizować będzie misje inwestycyjne w następujące regiony świata: Tajwan i Hongkong Chiny Niemcy Wielka Brytania Stany Zjednoczone Indie. W przypadku dużego zainteresowania liczba partnerów biorących udział w danej misji zostanie ograniczona. Istotnym kryterium przy podejmowaniu decyzji będzie lista gotowych projektów inwestycyjnych.
 WIĘCEJ    
Magazyn o powierzchni docelowej 30 tys. m.kw wybuduje w Pniewach Honda
 WIĘCEJ    
W fabryce Unilevera powstał ośrodek badawczo-rozwojowy
 WIĘCEJ    
Trwa rozbudowa poznańskiego browaru należącego do Kompanii Piwowarskiej. Po zakończeni u inwestycji moce browaru wzrosną o 34%. Wartość poniesionych nakładów szacowana jest na 250 mln złotych.
 WIĘCEJ    
Ministerstwo Gospodarki opracowało nowy program wsparcia inwestycji zagranicznych. Jeszcze w 2008 roku na ten cel rząd przeznaczy 220 mln zł.
 WIĘCEJ    
Włoska firma Reco zapowiedziała rozbudowę swojego zakładu w Kaliszu.
 WIĘCEJ    
30 czerwca 2008 roku amerykańska korporacja Telcordia otworzyła w Poznaniu swoje centrum badawcze.
 WIĘCEJ    
W lutym lub marcu 2009 roku w Poznaniu rozpocznie się budowa 240 - metrowego wieżowca - Poznań Forum.
 WIĘCEJ    
6 czerwca 2008 roku koncern Wheelabrator otworzył we Wrześni swój nowoczesny zakład.
 WIĘCEJ    
Wg raportu Ernst & Young "Atrakcyjność inwestycyjna Europy 2008" Polska jest na pierwszym miejscu wśród najczęściej rozważanych lokalizacji inwestycji w Europie.
 WIĘCEJ    
4 czerwca 2008 roku rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 6.2.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. O dofinansowanie działań studyjno - koncepcyjnych terenów o powierzchni co najmniej 40 ha mogą ubiegać się samorządy.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Pod koniec 2007 roku w Kaliszu rozpoczęła się budowa fabryki włoskiej firmy T.El. Poland.
 WIĘCEJ    
W styczniu 2009 roku w podpoznańskim Swarzędzu zostanie otwarta nowa montażownia szwedzkiej firmy Plastal.
 WIĘCEJ    
17 marca 2008 roku w Robakowie k. Poznania otwarto nowoczesne Centrum Dystrybucyjne firmy Raben. Powierzchnia obiektu wynosi 26 000 m kw.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Amerykańska firma Kimball Electronics wybuduje pod Poznaniem nowoczesną fabrykę. Wartość inwestycji szacowana jest na 13,5 mln euro.
 WIĘCEJ    
Ministerstwo Gospodarki ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach działania 4.5 „Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG).
 WIĘCEJ    
Dofinansowanie będzie udzielane na nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym z przeznaczeniem na nabycie lub wdrożenie rozwiązań technologicznych.
 WIĘCEJ    
4 nowe fabryki, 500 nowych miejsc pracy, 70 mln zł nakładów inwestycyjnych czyli nowe inwestycje w Ostrzeszowie.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Bulwary Poznańskie to nowa inwestycja Inter IKEA Centre Polska S.A. To również pierwszy w Polsce pomysł na centrum handlowe, w którym klienci będą mogli zrobić zakupy w otoczeniu stylizowanym na miasteczko.
 WIĘCEJ    
Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączono teren położony w leszczyńskiej Strefie I.D.E.A. - 10,6 ha.
 WIĘCEJ    
We wrześniu, październiku i listopadzie odbyły się cztery 3-dniowe szkolenia z cyklu "Podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej województwa wielkopolskiego - jak skuteczniej obsługiwać inwestorów w gminie?".
 WIĘCEJ    
Fabryka autobusów MAN będzie produkować podwozia samojezdne i autobusy zasilane gazem LPG.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
W drugiej połowie 2007 roku nastąpił dynamiczny rozwój poznańskiego lotniska Ławica. Zostały uruchomione nowe, regularne połączenia lotnicze.
 WIĘCEJ    
Zgodnie z decyzją komisji konkursowej laureatem tegorocznej edycji został teren inwestycyjny w Grodziskiej Strefie Przemysłowej, zgłoszony przez Gminę Grodzisk Wielkopolski
 WIĘCEJ    
Firma Trol Intermedia otworzyła swoją nowa siedzibę we Wronkach. W biurowcu znajdzie pracę 40 pracowników. Wartość inwestycji wyniosła około milion zł.
 WIĘCEJ    
W dniach 8 - 11.10.2007 odbyło się w Brukseli święto regionów - Open Days 2007.
 WIĘCEJ    
W dniach 8 - 10 października w Monachium odbyła się 10. edycja targów Expo Real. Wielkopolska wzięła udział w tej imprezie już po raz piąty.
 WIĘCEJ    
Do końca 2007 roku w podpoznańskich Plewiskach powstanie 500 nowych miejsc pracy.
 WIĘCEJ    
Firma Pretl Applience Polska rozpoczęła w Opalenicy realizację inwestycji, której wartość jest szacowana na 10 mln zł.
 WIĘCEJ    
Sięgajmy do gwiazd - inni już sięgają
 WIĘCEJ    
Finaliści: Grodzisk Wielkopolski, Kwilcz, Murowana Goślina, Ostrów Wielkopolski, Stare Miasto, Śrem.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
11 czerwca br. odbyło się szkolenie pt. "Promocja gminy a inwestorzy zagraniczni" realizowane w ramach projektu Budowa Atrakcyjności Inwestycyjnej Województwa Wielkopolskiego.
 WIĘCEJ    
W dniach 4 - 5 czerwca w Warszawie odbyła się kolejna edycja Środkowoeuropejskich Targów Nieruchomości i Inwestycji CEPIF.
 WIĘCEJ    
Prezydent Konina Kazimierz Palasz i szefowie firmy Chemat podpisali list intencyjny w sprawie budowy fabryki biopaliw.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Z inicjatywy firm holenderskich skupionych w Holendersko-Polskim Klubie Biznesu w Poznaniu przygotowywane jest połaczenie lotnicze z holenderskim portem lotniczym w Eindhoven.
 WIĘCEJ    
Prawie 1 mld euro na inwestycje turystyczne będzie miała Polska w latach 2007 - 2013.
 WIĘCEJ    
22 marca 2007r. Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Leszek Wojtasiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego przyjęli Ingvara Kamprada – założyciela i właściciela koncernu IKEA. Tematem rozmów były plany inwestycyjne IKEA w województwie wielkopolskim.
 WIĘCEJ    
Od 1 marca Centrum Usług Finansowych Carlsberga w Poznaniu będzie obsługiwać spółkę Carlsberg Niemcy.
 WIĘCEJ    
Fińska firma Eltel Networks nabyła 100% udziałów spółki K- Tel. Wartość transakcji szacowana jest na 100 mln zł.
 WIĘCEJ    
W 2006 roku poznańskie zakłady Volkswagena wyprodukowały rekordową liczbę głowic cylindrowych do silników oraz trzeci rok z rzędu zwiększyły produkcję samochodów.
 WIĘCEJ    
15 stycznia 2007 roku odbyło się uroczyste otwarcie Tulipan Parku, połączone z przekazaniem obiektu pierwszemu najemcy - firmie Huntleigh Healthcare.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował coroczny raport "Atrakcyjność inwestycyjna województw i podregionów Polski 2006". Wielkopolska otrzymała 5 lokatę w skali kraju.
 WIĘCEJ    
Poznańska fabryka GlaxoSmithKline Pharmaceuticals wygrała konkurs "Doskonałość ochrony zdrowia, środowiska i społeczeństwa", organizowany dla 100 oddziałów koncernu na świecie.
 WIĘCEJ    
28 listopada 2006r. otwarto nowy wydział produkcyjny w zakładach produktów kulinarnych Unilever w Poznaniu.
 WIĘCEJ    
Została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a GlaxoSmithKline Pharamceuticals SA.
 WIĘCEJ    
W październiku 2006 roku powstał Inkubator Technologiczny działający przy Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym.
 WIĘCEJ    
Wszystkie wielkopolskie urzędy jako pierwsze w kraju, zostaną połączone światłowodem.
 WIĘCEJ    
W dniach 23-25 października w Monachium po raz dziewiąty odbyły się Międzynarodowe Targi Nieruchomości o Przeznaczeniu Gospodarczym EXPO REAL 2006. To jedna z czołowych imprez w Europie, dotycząca rynku nieruchomości.
 WIĘCEJ    
W dniach 9-12 października br. w Brukseli odbywał się 4. Europejski Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS.
 WIĘCEJ    
Wikia - amerykańska firma internetowa otworzy w Poznaniu pierwsze zagraniczne centrum rozwoju oprogramowania.
 WIĘCEJ    
Według raportu przygotowanego przez IBM Global Business Services, Polska zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby inwestycji produkcyjnych w Europie Wschodniej.
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Agencja ratingowa Moody's Investors Service podwyższyła ocenę ratingową Poznania z poziomu Baa1 z prognozą stabilną na A3 z prognozą stabilną.
 WIĘCEJ    
We wrześniu powstanie Centrum Usług Księgowych MAN obsługujące europejskie oddziały firmy.
 WIĘCEJ    
W dniach 31 maja - 2 czerwca br. w Wiedniu odbyły się targi inwestycyjne Real Vienna. Impreza została zorganizowana po raz pierwszy.
 WIĘCEJ    
Microsoft razem z Poznańskim Centrum Superkomputerowo - Sieciowym oraz Politechniką Poznańską otworzył w Poznaniu Centrum Innowacji Microsoft.
 WIĘCEJ    
Wielkopolska na targach CEPIF w Warszawie
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
Poznańska fabryka Volkswagena poszerzyła swoją dotychczasową współpracę z Politechniką Poznańską.
 WIĘCEJ    
21 kwietnia br. odbył się ogólnopolski konkurs informatyczny Imagine Cup 2006, w którym dwa pierwsze miejsca zajęli studenci Politechniki Poznańskiej.
 WIĘCEJ    
W Poznaniu powstanie Centrum Usług Finansowych Carlsberga, które będzie świadczyć usługi finansowe na rzecz spółek Carlsberga w Polsce i RFN.
 WIĘCEJ    
Z tegorocznej edycji raportu "Polski rynek IT 2005" wynika, że Wielkopolska jest jednym z najprężniejszych regionów na rynku IT.
 WIĘCEJ    
Sanitec Koło wybuduje nową fabrykę ceramiki łazienkowej w Kole. Wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 100 mln złotych.
 WIĘCEJ    
W 2005 roku koncern GlaxoSmithKline zainwestował 34 miliony złotych w rozwój swojej fabryki w Poznaniu. W 2006 roku wartość nakładów inwestycyjnych ma się zwiększyć do 54 milionów złotych.
 WIĘCEJ    
8 grudnia 2005 roku podczas gali Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych w Phoenix w Arizonie ogłoszono zwycięzcę tegorocznej edycji konkursu na najlepsze centrum handlowe świata. W kategorii obiektów średniej wielkości zwycięzcą zostało Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar.
 WIĘCEJ    
7 grudnia 2005 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów finalistom I edycji konkursu "Grunt na medal".
 WIĘCEJ    
Urząd Miasta Poznania wydał pozwolenie na budowę Term Maltańskich, które powstaną nad brzegiem poznańskiej Malty.
 WIĘCEJ    
W dniach 15. 06. i 21. 07. 2005 roku zostały podpisane umowy w sprawie wspólnego przedsięwzięcia Marszałka Województwa, PAIiIZ, WARP i SGiPW.
 WIĘCEJ    
Wielkopolska była gościem specjalnym Światowego Forum Inwestycyjnego w La Baule we Francji w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2005 roku
 WIĘCEJ    
W 2005 roku Wielkopolska już po raz trzeci prezentowała swoje oferty inwestycyjne na Międzynarodowych Targach Nieruchomości o Przeznaczeniu Gospodarczym EXPO REAL. Targi odbyły się w Monachium, w dniach 10 - 12 października.
 WIĘCEJ    
W dniach 12-13 maja 2005 roku w Warszawie, odbyły się Środkowoeuropejskie Targi Nieruchomości Inwestycyjnych CEPIF. Imprezę zorganizowano po raz drugi, natomiast województwo wielkopolskie prezentowało się na niej po raz pierwszy.
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska