EDUKACJA EKOLOGICZNA

Liczne organizacje pozarządowe oraz samorządy prowadzą na terenie Wielkopolski działania edukujące mieszkańców nt. ekologii. Poniżej przedstawiamy niektóre organizacje z naszego regionu zajmujące się edukacją ekologiczną.

Fundacja Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu prowadzi Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Organizacja ta jest m.in. wydawcą Wielkopolskiego Biuletynu Ekologicznego oraz wielu publikacji książkowych.

Ważną organizacją na ekologicznej mapie Wielkopolski jest również Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”, zajmujące się poza konserwatorską ochroną przyrody, również Wielkopolskim Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej.

Spośród ekologicznych organizacji ogólnopolskich mających swoje siedziby na terenie Wielkopolski wymienić należy także Okręg Wielkopolski Polskiego Klubu Ekologicznego. PKE zajmuje się promowaniem edukacji ekologicznej oraz doradztwem i lobbingiem w ochronie środowiska.

Wielkopolski Zespół Parków Krajobrazowych prowadzi m.in. w formie „Zielonych Szkół” działalność Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Chalinie oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Lądzie.

W Wielkopolsce działają również organizacje zajmujące się promocją zrównoważonego transportu. Jedną z najprężniejszych z nich jest stowarzyszenie Sekcja Rowerzystów Miejskich z Poznania.

Branżową organizacją firm zajmujących się ochroną środowiska jest Polska Izba Ekologii, która posiada regionalny oddział w Poznaniu. PIE, poza reprezentowaniem interesów zrzeszonych przedsiębiorstw, prowadzi również m.in. działalność edukacyjną w ochronie środowiska.

Na terenie naszego regionu regularnie prowadzone są również ogólnopolskie oraz światowe akcje edukacyjne takie jak np. Dzień Ziemi i Sprzątanie Świata. Podczas największych targów branży ochrony środowiska w Europie Środkowej Poleko cyklicznie odbywa się Zjazd Ekologiczny, spotkanie przedstawicieli najważniejszych organizacji ekologicznych w kraju. POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska