Sport i rekreacja

Wielkopolska to teren dobry na piesze i rowerowe wycieczki (na potrzeby turystyki pieszej oznakowano ponad 3000 km szlaków turystycznych, wiodących przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i krajobrazowo fragmenty Wielkopolski). Posiada również doskonałe warunki dla amatorów sportów wodnych, bowiem liczba jezior w Wielkopolsce jest imponująca - około tysiąca. Największe ich skupisko znajduje się na Pojezierzu Międzychodzko-Sierakowskim (100), ale też w okolicach Gniezna, Poznania i Leszna. Są to zarówno kociołki, jak i jeziora rynnowe. Te ostatnie układają się w malownicze ciągi, jak np. 50-kilometrowy łańcuch jezior Zbąszyńskich.

Wypoczynek umożliwiają m.in. kąpieliska nad jeziorami: Bnińskim, Strykowskim, Niepruszewskim czy Biedruchowskim. Bazę noclegową tworzą liczne hotele, zajazdy oraz schroniska młodzieżowe całoroczne i sezonowe, a wytyczone ścieżki piesze, rowerowe i kajakowe pozwalają podziwiać uroki naszego regionu.

Miasto Poznań oferuje wiele form aktywnego spędzania czasu. Kompleks rekreacyjno-sportowy nad Jeziorem Malta daje wiele interesujących możliwości niezależnie od pory roku - latem można tam popływać, przez cały rok działa sztuczny stok narciarski, zimą czynne jest sztuczne lodowisko. Wokół Malty można spacerować, jeździć na rowerach i na rolkach.

Wokół Poznania jest kilka ciekawych szlaków pieszych, między innymi szlak wiodący przez Morasko i rezerwat meteorytu.

Miłośników jazdy konnej zaprasza m.in. Centrum Jeździeckie na Woli, żeglarzy Jacht Klub Wielkopolski miłośników golfa - pole golfowe, miłośników tenisa - liczne korty tenisowe. W pobliżu Jeziora Malta, znajduje się nowy ogród zoologiczny, który zaprasza do spacerów po ponad stuhektarowym parku, w którym spotkamy wiele ciekawych gatunków zwierząt. POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska