Śrem

Śrem jest jedną z najstarszych osad lechickich. To dziewiąte pod względem liczby ludności miasto Wielkopolski, liczy obecnie prawie 31 tys. mieszkańców. Śrem jest zlokalizowany nad Wartą, zaledwie 40 km od Poznania, jest siedzibą władz gminy i powiatu.


Śrem oferuje doskonałe warunki dla rozwoju przedsiębiorczości. Do najważniejszych zalet miasta należy jego doskonałe wyposażenie w infrastrukturę techniczną. Posiada nowoczesną mechaniczno - biologiczną oczyszczalnię ścieków oraz nową stację uzdatniania wody. W pełni dostępne są też sieci wodociągowe, gazowe, elektroenergetyczne i teleinformatyczne.


Lokalne władze utworzyły Śremski Park Inwestycyjny, gdzie dla inwestorów wprowadzono zwolnienie z podatków. Część terenów Śremskiego Parku Inwestycyjnego jest włączona do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Śrem).


Śrem i jego okolice odznaczają się dużą atrakcyjnością zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów. Przyrodnicze, gospodarcze, kulturowe oraz turystyczne walory zachęcają oraz zapraszają do odwiedzenia miasta.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Załączniki

Oferta Śremskiego Parku Inwestycyjnego - segment nr 2
Śremski Park Inwestycyjny - Infrastruktura
Śremski Park Inwestycyjny - zdjęcie lotnicze

Do strony dołączono następujące galerie obrazów:
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska