Konin i Stare Miasto

KONIŃSKA STREFA INWESTYCYJNA

W celu przyspieszenia rozwoju gospodarczego stworzona została Konińska Strefa Inwestycyjna “Tania Energia”. Zajmuje ona obszar ponad 200 ha terenów w pełni uzbrojonych, przylegających bezpośrednio do drogi krajowej nr 25. Przy współpracy z Zespołem Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin S.A. przedsiębiorcy lokujący swoje inwestycje w Konińskiej Strefie Inwestycyjnej mogą skorzystać z bezpośrednich dostaw energii elektrycznej z pobliskich dwóch elektrowni po cenach znacznie niższych od cen rynkowych.

Zwolnienia z podatku od nieruchomości to kolejny instrument wskazujący na działania konińskiego samorządu na rzecz rozwoju gospodarczego miasta. Ma on na celu częściowe rekompensowanie poniesionych kosztów inwestycyjnych na tworzenie nowych stanowisk pracy. Przyznanie ulgi uzależnione jest od ilości stworzonych nowych miejsc pracy i zakłada:

  • 2 lata zwolnienia od podatku dla co najmniej 5 nowych miejsc pracy,
  • 3 lata zwolnienia od podatku dla co najmniej 10 nowych miejsc pracy,
  • 4 lata zwolnienia od podatku dla co najmniej 15 nowych miejsc pracy,
  • 5 lat zwolnienia od podatku dla co najmniej 50 nowych miejsc pracy,
  • 10 lat zwolnienia od podatku dla co najmniej 100 nowych pracy.

Dla inwestorów tworzących nowe miejsca pracy w sferze produkcji i usług, miasto proponuje możliwość zakupu gruntu po preferencyjnych cenach.

Urząd Miejski w Koninie
62-500 Konin,
Plac Wolności 1,
tel. (063) 240 11 11,
fax (063) 242 99 20
www.konin.pl

WIELOPOLSKIE CENTRUM LOGISTYCZNE

W pobliżu Konina (woj. wielkopolskie) przy autostradzie A-2 powstanje Wielkopolskie Centrum Logistyczne (WCL). Jest to inicjatywa konińskich przedsiębiorców oraz Miasta Konina i Gminy Stare Miasto.

Rozwojowi WCL ma sprzyjać wydzielenie dla działalności gospodarczej terenu o pow. 100 ha przylegającego do węzła autostrady, rezerwy terenowe ok. 200 ha dla dalszej rozbudowy; infrastruktura (dostępność mediów telekomunikacyjnych, energii elektrycznej, wody, kanalizacji i gazu) oraz zaplecze kadrowe (w przygotowaniu szkolenia pracowników dla potrzeb WCL organizowane przez Biuro Pracy, a także kształcenie logistyczne w Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie). Nie bez znaczenia pozostają atrakcyjne ceny gruntów oraz przyjazna polityka samorządów Powiatu Konińskiego, Miasta Konina i Gminy Stare Miasto, nakierowana na przyciąganie inwestorów.

Pomysłodawca i inicjator tworzenia WCL, Tomasz Kowalewski wraz z grupą przedsiębiorców oraz władzami Miasta Konina i Gminy Stare Miasto postanowił wykorzystać warunki sprzyjające lokalizacji centrum logistycznego w okolicach Konina, a więc położenie tego miasta w układzie drogowo - transportowym na przebiegu II strumienia paneuropejskiego wschód - zachód, w Polsce - na skrzyżowaniu autostrady A-2 z drogą krajową 25 (przyszłą trasą szybkiego ruchu); centralne miejsce w Polsce (wg systemu drogowego - najniższe koszty transportu do każdego miejsca w kraju) oraz przebiegająca nieopodal linia kolejowa Berlin - Moskwa umożliwiająca stosowanie transportu intermodalnego.

Wielkopolskie Centrum Logistyczne
Konin - Stare Miasto S.A.  
ul. Spółdzielców 8
62-510 Konin
www.wcl.pl

KAPPA - FABRYKA OPAKOWAŃ PAPIEROWYCH

Kappa Packaging Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Kappa Packaging - lidera w produkcji papieru, tektury i opakowań, który posiada 115 fabryk w 17 krajach Europy i generuje roczny obrót w wysokości 3 miliardów Euro.

W Polsce Kappa Packaging jest reprezentowana przez cztery fabryki:

  • Kappa Gdańsk
  • Kappa Warszawa
  • Kappa Drezdenko
  • Kappa Konin

Produkcja ponad 180 milionów m2 tektury falistej rocznie daje grupie Kappa dominującą pozycję na rynku polskim.

Kappa Konin Spółka z o.o.
ul. Modła Królewska 17 a
62-571 Stare Miasto
tel. +48 63 2402700, +48 63 2402701
fax +48 63 2402709, +48 63 2402749
email: sales.konin@kappapackaging.com
www: www.kappapackaging.com.pl

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska