Śrem

ŚREMSKI PARK INWESTYCYJNY

Na obszarze 30 tys. m2 w Śremie powstał park inwestycyjny, który oferuje potencjalnym inwestorom dogodne warunki do tworzenia i rozwijania działalności gospodarczej. Park inwestycyjny ma status specjalnej strefy ekonomicznej, w której każdy nowy inwestor otrzymuje czasowe zwolnienie podatku od nieruchomości. Możliwe jest także uzyskanie dofinansowania do każdego nowo tworzonego miejsca pracy.

Miasto posiada dogodne położenie na szlakach komunikacyjnych - z Poznania do Wrocławia i z Poznania do Kalisza. Przebiega tędy także linia kolejowa.

W Śremie znajdują się siedziby banków, urzędów powiatowych oraz instytucji wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Miasto stawia na rozwój nowych technologii, czego przykładem jest utworzenie Laboratorium Materiałów Zaawansowanych i Nanotechnologii, które będzie się zajmować badaniami i wdrażaniem materiałów przewodzących i świecących, biosensorów, laserów dla potrzeb medycyny i przemysłu.

Urząd Miejski w Śremie
Plac 20-go Października 1
63-100 Śrem
tel. 28 35 225, w. 121, 122, 147
Fax 28 35 337
umiejski@srem.pl
www.srem.pl

DEFOR S.A. 

Czołowy wielkopolski producent stolarki budowlanej i fasad aluminiowych. Wysoka jakość produktów firmy poparta jest Certyfikatem Jakości ISO 9002 firmy BUV CERT Managment Service GmbH z Monachium. Współudziałowcem spółki jest firma Goyer S.A. - jeden z największych we Francji wykonawców fasad aluminiowo - szklanych. Defor na dobre osiadł w Śremie w 1997 roku.

DEFOR SA
ul. Rolna 5
63-100 Śrem
Tel. + 48 61 282 21 55
Fax + 48 61 283 22 03
office@defor.pl
http://www.defor.com.pl/

REHAU

Jedną ze znakomitych firm funkcjonujących w obrębie gminy jest koncern Rehau, producent wysoko zaawansowanych technicznie produktów z polimerów, który realizację swojej śremskiej inwestycji rozpoczął w 1998 roku. Do tej pory zainwestowano w tym zakładzie 38 mln PLN, stworzono 60 nowoczesnych stanowisk pracy, a wkrótce powstanie dalsze 30.

Rehau. Sp. z o.o.
Jesienna 10
63-100 (p-ta Śrem) Nochowo
(0-61) 281 41 00
www.rehau.pl

WECO POLSKA Sp. z o.o.

W 1997 roku rozpoczęła działalność na terenie Śremu firma z udziałem obcego kapitału - Weco Polska sp. Z o.o., zajmująca się produkcją oraz sprzedażą mebli tapicerowanych. 80% wyrobów eksportowanych jest na rynki zachodnie. Infrastruktura i położenie regionu były ważną przyczyną wyboru Śremu na siedzibę firmy. Współpraca z władzami miasta zaowocowała znaczącą inwestycją: w 1999 roku firma zakupiła duży obiekt produkcyjny (o pow. prawie 8000 m kw.). Świadczy to o jej dynamicznym rozwoju. „Konstruktywne spotkania oraz rozmowy prowadzone między władzami miasta a przedstawicielami naszej firmy doprowadzały zawsze do rychłego rozwiązania problemów, z obopólną korzyścią” - twierdzą członkowie Zarządu Weco Polska Werner Ockenfels i Wolfgang Daniels.

Weco-Polska. Sp. z o.o.
Producent funkcyjnych mebli tapicerowanych
Średzka 2
63-100 (p-ta Śrem) Zbrudzewo,
(0-61) 281 04 00

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska