NOWY TOMYŚL

KIEL POLSKA Sp. z o.o.

Firma Kiel Polska Sp.z o.o., z siedzibą w Nowym Tomyślu jest jednym z wiodących polskich producentów siedzeń pasażerskich do autobusów i pojazdów szynowych.Powstała wiosną 1997 roku jako filia znanej firmy niemieckiej Franz Kiel GmbH & Co.KG, istniejącej na rynku europejskim od niemal 60 lat.Wraz z pozostałymi firmami siostrami z Holandii, Francji i Turcji tworzy grupę Kiel.

W maju 2003 roku Kiel Polska podjął wysiłek budowy od podstaw nowego zakładu produkcyjnego, który zlokalizowany jest w Nowym Tomyślu. Jego powierzchnia wynosi 5300 m2, a obok hali powstaje cała infrastruktura jak parkingi i tereny zielone. Spółka zatrudnia aktualnie 130 osób.

Podjęty wysiłek pracowników KIEL Polska w doskonalenie jakości wyrobów zaowocował  otrzymaniem certyfikatu jakości ISO 9001 i zdobyciem pozycji poważnego eksportera części wyposażenia autobusów i pojazdów szynowych. Obecnie udział eksportu w strukturze sprzedaży wynosi około 65%, a wyroby spółki montowane są przez tak renomowanych producentów jak: Neoman, Volvo, Solaris, Scania, Autosan, Jelcz, Kapena, Bova, Van Hool, Irisbus , Alstom, Bombardier, Siemens. Na naszych fotelach podróżują między innymi mieszkańcy Paryża, Kopenhagi, Monachium,  Bonn, Genewy, Wiednia, Warszawy i wielu miast polskich ale także np. Melbourne czy Riadu.

KIEL POLSKA Sp. z o.o.
Ul. Kolejowa 8
64-300 Nowy Tomyśl
Dyrektor: Karol Siemion

PPE Wielkopolska

Firma matka   PPE Wielkopolska to Phoenix Contact z siedzibą w Blombergu, który leży prawie 580 km od Nowego Tomyśla.  Współpraca z tą firma sięga roku 1993, kiedy to jednej z nowotomyskich firm były zlecane pierwsze  prace montażowe.
06.06.1994r założona została spółka  pod nazwą PPE Wielkopolska, która prowadziła działalność gospodarczą w dzierżawionych pomieszczeniach do roku 1995. Jednak już 13.03.1996r otwarto nową halę do której przeniesiono całą produkcję. Wtedy ten nowy obiekt o powierzchni 3.300m2 był wystarczający i pozwalał na  realizację dotychczasowej produkcji. W roku 2004  powstały dwie nowe hale produkcyjne o łącznej powierzchni 9.500m2. Wielkopolska zatrudnia aktualnie ponad 500 osób. Produkuje wyroby, które  używane są praktycznie wszędzie tam gdzie używany jest prąd elektryczny. Wyroby te to głównie złącza elektroniczne montowane w rozdzielniach elektrycznych oraz złącza do przyłączeń obwodów zewnętrznych.

PHOENIX CONTACT
Przedsiębiorstwo Produkcji Elektronicznej
WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.
Ul. Celna 5
64-300 Nowy Tomyśl
Prezes Zarządu:  Jarosław Dziuba

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska