Gmina Kleszczewo

Gmina Kleszczewo położona jest w centrum województwa wielkopolskiego, w bezpośrednim   sąsiedztwie miasta Poznania. Powierzchnię prawie 75km2 zamieszkuje szybko rosnąca w ostatnim okresie liczba mieszkańców – obecnie jest to ponad 5200 osób.

Pomimo wiejskiego charakteru gmina odznacza się dobrym klimatem dla tworzenia nowych inwestycji. Sprawnie funkcjonuje tutaj ponad 300 podmiotów gospodarczych, w tym firmy o kontaktach międzynarodowych oraz wyróżniane certyfikatami jakości. W bezpośrednim sąsiedztwie miejskiej aglomeracji poznańskiej w szybkim tempie następuje rozwój budownictwa mieszkaniowego, zarówno jedno- jak i wielorodzinnego.  Poza tym jest też miejsce dla szeroko rozumianej aktywności gospodarczej. Dla inwestorów nie bez znaczenia jest fakt, iż przez teren gminy przebiega autostrada A-2  łącząca Warszawę i Berlin, wkrótce planuje się budowę trasy ekspresowej S-5 przebiegającą z Poznania do  Wrocławia i Bydgoszczy.

Jako jedna z niewielu gmin w kraju gmina Kleszczewo w całości objęta jest aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego, uwzględniającym atrakcyjne wielohektarowe tereny pod różne rodzaje aktywizacji.

Poza niewątpliwym atutem, jakim są korzystnie ulokowane tereny mieszkaniowe i inwestycyjne, gminę charakteryzuje  dbałość o czyste środowisko – trwa rozbudowa sieci kanalizacyjnej, praktycznie wszystkie miejscowości posiadają dostęp do sieci gazowej, uregulowane są problemy gospodarki odpadami stałymi. 

Inwestorom, planującym rozpoczęcie działalności na terenie gminy oferuje się nie tylko aktualny plan zagospodarowania przestrzennego ale także sprawną i fachową  pomoc administracyjną oraz zwolnienia podatkowe na okres do 5 lat z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. 
 
Władze gminy dbają o życie kulturalne społeczności lokalnej, o jej bezpieczeństwo, zdrowie, byt socjalny i rozwój intelektualny, także o ciągłą rozbudowę infrastruktury technicznej i dróg, które powodują znaczne podniesienie jakości życia mieszkańców. Własna komunikacja gminna umożliwia swobodne przemieszczanie się po terenie gminy, jak i wyjazdy poza jej granice. Stwarzając warunki do rozwoju gospodarczego samorząd lokalny stawia sobie za najważniejszy cel zachowanie szczególnych walorów gminy jako miejsca życia dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Każdego roku czynione są coraz śmielsze i bardziej znaczące inwestycje, które w widoczny sposób wpływają na atrakcyjność i konkurencyjność gminy, a także na jakość życia jej mieszkańców. To  ważne argumenty nie tylko dla rdzennych Kleszczewian ale przede wszystkim dla  przyszłych mieszkańców i inwestorów. Należy także zauważyć, iż ważną rolę odgrywa bliskość Poznania – szerokiego rynku zbytu towarów i usług, zaplecza intelektualnego i kulturalnego, miejsca pracy wielu mieszkańców gminy.

Gmina posiada dobrze rozwiniętą bazę oświatową, kulturalną i sportową. Poszczycić się może między innymi. nowoczesną, wyposażoną w sprzęt, zaplecze sanitarne, siłownię i kawiarnię, halą sportowo – widowiskową w Kleszczewie, która gościła już wiele profesjonalnych  imprez sportowych i kulturalnych, nie tylko o randze lokalnej  ale również ogólnopolskiej.  Od września 2006 zacznie działać drugi tego typu, nieco mniejszy, obiekt wybudowany w Tulcach.

Również miłośnicy historii nie będą rozczarowani. Gmina poszczycić się może zabytkami, których dzieje datowane są począwszy od XIII w. Do historycznej spuścizny zaliczyć śmiało można nie tylko zabytki sakralne, jak na przykład jeden z najstarszych ceglanych kościołów w Wielkopolsce – sanktuarium w Tulcach, ale też urokliwe zespoły pałacowo - parkowe w Krerowie, Tulcach i Nagradowicach, wszystkie pochodzące z początków XX w., czy przepiękną, szczególnie latem, brukowaną aleję kasztanową w Gowarzewie. 

Gmina Kleszczewo to miejsce dla wszystkich – mozaika malowniczych pól i łąk, relaks na łonie natury, odpoczynek dla zmęczonych miejskim gwarem, uprawy rolnicze, zabytki, świeże powietrze, dynamicznie działające szkoły i przedszkola, bogaty kalendarz imprez kulturalnych i sportowych,  hektary terenów pod mieszkalnictwo i aktywizację gospodarczą. Wszystko w jednym miejscu. Przyjedź i zobacz sam.

Informacja o przetargu na sprzedaż nieruchomości w miejscowości Krzyżowniki - http://www.kleszczewo.pl/?a=3076

Informacja o nieruchomości w miejscowości Krzyżowniki - http://www.kleszczewo.pl/?a=1741

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Załączniki

Oferta terenu inwestycyjnego w Kleszczewie
Oferta terenu inwestycyjnego w Krzyżownikach

Do strony dołączono następujące galerie obrazów:
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska