Pobiedziska

Pobiedziska położone są w odległości 27 km od Poznania i 25 km od Gniezna. Przebiega przez nie droga krajowa nr 5 Świecie – Bydgoszcz – Poznań – Bolków (międzynarodowa E-261) oraz linia kolejowa numer 353 Poznań - Skandawa. Na powierzchni 189 km2 mieszka ponad 16 tysięcy mieszkańców.

Pobiedziska i okolice tworzą interesującą i nietuzinkową gminę. Słynie ona nie tylko z lasów, czystych jezior i niezwykłych krajobrazów, ale również z prężnie rozwijającego się rolnictwa, dynamicznej gospodarki i ciekawych inicjatyw społecznych.

Doskonałe położenie, otwartość władz samorządowych na wszelkie inicjatywy gospodarcze, tanie i dogodnie usytuowane – uzbrojone tereny inwestycyjne, to jej podstawowe atuty.

Turystów przyciągają przebiegające przez ciekawe zakątki gminy szlaki turystyczne: piesze, rowerowe oraz konne. Dodatkową zachętą dla odwiedzających miasto i gminę są ośrodki jeździeckie, pola namiotowe i biwakowe, plaże oraz rozwinięte zaplecze sportowo-rekreacyjne, oraz bogata oferta noclegowa. Nie lada atrakcją, obok przepięknych zabytkowych kościołów, jest Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego.


Z roku na rok gmina staje się coraz bardziej atrakcyjna, coraz większy nacisk kładąc na rozwój usług społecznych, a w szczególności na opiekę nad osobami niepełnosprawnymi.

Warunki przyrodnicze gminy przyciągają nowych inwestorów, a klimat społeczny i podjęte działania proinwestycyjne przyczyniają się do zwiększenia liczby miejsc pracy oraz dochodów gminy. Tradycją stały się organizowane wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń Rolniczych AGRO SHOW, podczas których promujemy walory turystyczne gminy oraz atrakcyjne tereny inwestycyjne.

Kontakt:
Urząd Miasta i Gminy  Pobiedziska
62 – 010 Pobiedziskaul. Kościuszki 4,
tel. (061) 8977 100, (061) 8977 121, fax (061) 8977 124
e-mail:pobiedziska@bazagmin.pl, promocja.pobiedziska@bazagmin.pl
www.pobiedziska.pl

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Załączniki

Teren inwestycyjny przy drodze krajowej nr 5
Teren pod zabudowę mieszkaniową
Oferta terenu pomiędzy ul. Kostrzyńską a drogą na Kapalicę

Do strony dołączono następujące galerie obrazów:
 WIĘCEJ    
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska