Agroturystyka - informacje ogólne

Wielkopolska oferuje turystom wiele różnorakich atrakcji. Położona w pasie nizin, wcale nie nuży monotonnym krajobrazem. Pasma wzgórz morenowych i wydm, głęboko wcięte pradoliny, tworzą urozmaiconą rzeźbę terenu. Uroku pejzażowi dodają liczne lasy i jeziora. Jeżeli dodamy do tego pamiątki przeszłości, zabytki architektury, cenne kolekcje muzealne, liczne atrakcje przyrodnicze; jeżeli uwzględnimy dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną, gęstą sieć hoteli i schronisk, ośrodki wypoczynkowe w lasach i nad jeziorami oraz ponad 400 gospodarstw agroturystycznych; jeśli dodamy wrodzoną gościnność mieszkańców tej ziemi – to nie można się dziwić, że turyści z odległych nieraz stron świata chętnie przyjeżdżają do Wielkopolski. Bo – po prostu - warto!

W Wielkopolsce agroturystyka i turystyka wiejska rozwijają się od początku lat 90. Promowaniem tej działalności, jako dodatkowego źródła dochodu dla mieszkańców wsi, zajmują się przede wszystkim doradcy z Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Na terenie Wielkopolski położonych jest 438 gospodarstw agroturystycznych, oferujących 4720 miejsc noclegowych.

Adresy gospodarstw agroturystycznych znajdują się na stronie internetowej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu (http://www.wodr.poznan.pl/).

Informacje na temat gospodarstw agroturystycznych można uzyskać także w siedzibach 14 Stowarzyszeń Agroturystycznych, powołanych na terenie Wielkopolski.

Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym będzie doskonałą okazją do skosztowania produktów regionalnych i tradycyjnych oraz produktów ekologicznych, których produkcja często powiązana jest z ofertą agroturystyczną.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska