Inwestycje GlaxoSmithKline w Wielkopolsce

6 lutego br. w siedzibie GlaxoSmithKline odbyło się seminarium zatytułowane "Inwestycje GlaxoSmithKline jako element długofalowej strategii firmy w Polsce".

W trakcie seminarium zaprezentowano inwestycje zrealizowane przez GSK w 2005 roku oraz przedstawiono plany inwestycyjne na najbliższe lata. We wrześniu 2005 roku otwarto w Poznaniu Centrum Wsparcia Informatycznego GSK. Centrum zapewnia scentralizowaną obsługę informatyczną dla 44 rynków europejskich w zakresie infrastruktury informatycznej, wsparcia użytkowników oraz realizacji projektów informatycznych. Wartość inwestycji to 2 mln PLN, dzięki temu przedsięwzięciu pracę znalazło 45 wysoko wyspecjalizowanych informatyków.

W grudniu 2005 roku zakończyła się budowa chłodni GSK, która jest jednym z etapów projektu MMW - europejskiego systemu Magazynowania Multi Market Warehouse. Nowopowstała chłodnia służy do magazynowania szczepionek. Wartość inwestycji to 4,5 mln PLN. Dzięki powstaniu chłodni zatrudnienie w GSK zwiększyło się o 30 osób.

Również w 2005 roku firma zainwestowała 8,5 mln PLN w rozwój i modernizację zakładu, co daje łączną kwotę 34 mln PLN nakładów inwestycyjnych poniesionych w całym 2005 roku. W 2006 roku nakłady te mają wzrosnąć do 54 mln PLN z czego 17 mln PLN zostanie przeznacznonych na transfer produktów i rozwój produkcji, 7 mln PLN na IT, 2 mln PLN - na kontrolę jakości.

Koncern GSK jest obecny w Poznaniu od 1998 roku, kiedy to stał się inwestorem startegicznym w polskim przemyśle farmaceutycznym poprzez prywatyzację Poznańskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa Poznań. Od tej pory koncern zainwestował w Polsce 400 mln USD i dziś jest największym inwestorem zagranicznym w polskim przemyśle farmaceutycznym a także największą firmą farmaceutyczną działającą na polskim rynku.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska