Inwestycje grupy Sanitec

Sanitec Koło wybuduje nową fabrykę ceramiki łazienkowej w Kole. Wartość nakładów inwestycyjnych to ok. 100 mln złotych. Fabryka powstanie na terenie podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która została utworzona w Kole.

Budowa fabryki rozpocznie się w II kwartale 2006 roku. Produkcja w nowym zakładzie zostanie uruchumiona w pierwszym półroczu 2007 roku. Dzięki nowej fabryce moc produkcyjna Sanitec Koło zwiększy się z 1 milion do 2 milionów sztuk. Ponadto zostanie utworzonych 250 nowych miejsc pracy. Zatrudnienie zwiększy się również u kooperantów Sanitec Koło.

Obecnie Sanitec kończy wyposażanie nowych hal w Centrum Dystrybucji w Kole. Budowa hal rozpoczęła się w lipcu 2005 roku. W chwili obecnej Sanitec dysponuje magazynami o powierzchni 12 000 m kw. Inwestycja wiązała się również z rozbudową powierzchni odkładczych i zwiększeniem liczby ramp załadunkowych. Centrum Dystrybucji w Kole jest zintegrowane z systemem logistycznym Grupy Sanitec i stanowi jeden z siedmiu ośrodków w Europie.

Budowa nowej fabryki oraz rozbudowa centrum logistycznego ma na celu zwiększenie eksportu do krajów Europy Środkowo - Wschodniej i usprawnienie obsługi polskich odbiorców.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska