Studenci z Politechniki Poznańskiej zwycięzcami konkursu informatycznego Imagine Cup 2006

21 kwietnia br. odbył się ogólnopolski konkurs informatyczny Imagine Cup 2006, w którym dwa pierwsze miejsca zajęli studenci Politechniki Poznańskiej. Organizatorem konkursu w projektowaniu oprogramowania była firma Microsoft. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 10 zespołów, których zadaniem było stworzenie oprogramowania pomagającego ludziom żyć zdrowiej. Przedstawione projekty były oceniane pod względem innowacyjności i ich pozytywnego wpływu na jakość życia społeczeństwa.

W konkursie zwyciężyła drużyna HeartBIT@PUT z Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej, która stworzyła aplikację umożliwiającą sprawdzenie stanu zdrowia serca. Aplikacja HeartBIT umożliwia zdalne monitorowanie i diagnozowanie problemów z sercem na podstawie wyników badania EKG za pomocą przenośnego elektrokardiografu połączonego z miniaturowym komputerem. W razie kłopotów urządzenie informuje o środkach zaradczych lub pozwala za pomocą internetu skontaktować się z lekarzem. Drużyna HeartBIT@PUT zajęła również trzecie miejsce w finale konkursu Imagine Cup 2006 dla Europy Środkowo - Wschodniej.

Drugie miejsce zajęła drużyna InPut, która przygotowała mobilną aplikację przeznaczoną dla osób otyłych i mających problem ze zdrowym odżywianiem. Aplikacja FoodExplorer pomaga w podejmowaniu decyzji odnośnie diety i spożywanych posiłków, wskazując najzdrowsze dla danego użytkownika pokarmy. Ponadto program przypomina o porach spożywania posiłków a także informuje o miejscach, w których można zjeść zdrowy posiłek.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska