Europejski Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS w Brukseli

W dniach 9-12 października br. w Brukseli odbywał się 4. Europejski Tydzień Regionów i Miast OPEN DAYS, zorganizowany przez Komitet Regionów, Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej w Komisji Europejskiej oraz 135 regionów i miast z całej Europy. Partnerami imprezy są także Europejski Bank Inwestycyjny, kilka europejskich stowarzyszeń bankowych, przedsiębiorstwa z branży informatycznej oraz europejskie organizacje biznesowe i pozarządowe.

W imprezie udział wzięło 4 000 uczestników z 30 krajów Europy, którzy dyskutowali na temat nowoczesnych startegii rozwoju regionalnego. Debata odbywała się pod hasłem "Inwestycje w europejskie miasta i regiony - prywatno - publiczne partnerstwo na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia". Europejski Tydzień Regionów i Miast stanowił początek proscesu przygotowania ok. 300 programów rozwoju regionalnego na lata 2007-2013, których wartość sięgnie 500 mld EUR.

W ramach OPEN DAYS zorganizowano również "Kawiarnię inwestorów" będącą miejscem spotkań dla przedsiębiorców i przedstawicieli władz regionalnych i lokalnych. Oprócz samej kawiarni funkcjonował również kompleks wystawowy, studio telewizyjne i centrum prasowe. Wielkopolska miała swoje własne stoisko, na którym promowano ofertę inwestycyjną regionu.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska