9. edycja targów EXPO REAL - Wielkopolska obecna po raz czwarty

W dniach 23-25 października w Monachium po raz dziewiąty odbyły się Międzynarodowe Targi Nieruchomości o Przeznaczeniu Gospodarczym EXPO REAL 2006. To jedna z czołowych imprez w Europie, dotycząca rynku nieruchomości. Targi EXPO REAL są ważnym miejscem spotkań dla przedstawicieli sektora finansowego, rynku nieruchomości, przemysłu i usług.

W tym roku w Monachium zaprezentowało się 1 638 wystawców z 40 krajów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawców z Europy Środkowo - Wschodniej, postrzeganej jako bardzo atrakcyjne miejsce dla lokowania nowych inwestycji. Targi odwiedziło 21 000 zwiedzających z 65 krajów. Liczba odwiedzających w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła aż o 20%.

Wielkopolska prezentowała się na targach po raz czwarty. W tym roku wśród uczestników stoiska wielkopolskiego znaleźli się: Urząd Miasta Poznania reprezentowany przez Pana Janusza Krysiaka oraz Panią Katarzynę Sobocińską z Biura Promocji Inwestycji oraz Urząd Miasta Leszna reprezentowany przez Panią Alicję Szczepińską, naczelnika Wydziału Promocji i Rozwoju. Ponadto na stoisku "Wielkopolska Region" dostępne były materiały promocyjne partnerów programu "Invest in Wielkopolska 2006" - Grodziska Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego oraz Śremu.

Stoisko wielkopolskie było odwiedzane przez osoby na co dzień związane z rynkiem nieruchomości – konsultantów firm doradczych, prawników, przedstawicieli firm budowlanych i funduszy inwestycyjnych, reprezentantów banków. Największym zainteresowaniem ze strony potencjalnych inwestorów cieszyło się miasto Poznań oraz jego okolice – gminy Powiatu Poznańskiego oraz podstrefa Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Swarzędzu – CLIP. Dominowały zapytania dotyczące terenów pod budownictwo mieszkaniowe oraz jednorodzinne. W dalszym ciągu dużym zainteresowaniem cieszyły się tereny pod inwestycje przemysłowe i logistyczne.

Drugiego dnia targów odbyło się seminarium zatytułowane "Pomoc publiczna dla inwestorów w Polsce. Parki przemysłowe Wielkopolski". W trakcie seminarium poruszono następujące zagadnienia:

  • "Paki inwestycyjne i pomoc finansowa jako forma wsparcia dla inwestycji w sektorze usług i nowoczesnych technologi" (Katarzyna Sobocińska, Urząd Miasta Poznania)
  • "Pomoc publiczna dla inwestorów - jak najlepiej wykorzystać istniejące możliwości" (Anna Łuszczewska, Centrum Obsługi Inwestora / WARP)
  • "Centrum Logistyczno - Inwestycjne Poznań, Podstrefa Kostrzyńsko - Słubickiej SSE Swarzędz" (Maria Szymczak, CLIP)
  • "Nickel Technology Park Poznań - propozycja dla firm innowacyjnych oraz branży IT" (Dagmara Nickel, NTPP)
  • "IDEA - nowa strefa przemysłowa Leszna" (Alicja Szczepińska, Urząd Mista Leszna).

Tegoroczne targi EXPO REAL można zaliczyć do bardzo udanych. Obecnie Centrum Obsługi Inwestora pracuje nad przygotowaniem ofert inwestycyjnych oraz informacji dodatkowych dla firm zainteresowanych Wielkopolską.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Do strony dołączono następujące galerie obrazów:
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska