Samolotem z Poznania do Holandii

Z inicjatywy firm holenderskich skupionych w Holendersko-Polskim Klubie Biznesu (Dutch-Polish Business Club, www.npbusinessclub.pl) w Poznaniu przygotowywane jest połaczenie lotnicze z holenderskim portem lotniczym w Eindhoven. W Wielkopolsce jest wiele firm z kapitałem holenderskim, których właściciele i pracownicy jeżdżą i lataja do Holandii. W naszym regionie pojawia sie też coraz więcej turystów holenderskich. Wielkopolska Organizacja Turystyczna od lat promuje wypoczynek w Polsce na targach turystycznych w Utrechcie. Holendrzy często odwiedzają Międzynarodowe Targi Poznańskie. Biznesmeni i turyści holenderscy spędzają w naszych hotelach kilka tysięcy "osobodni" (według niektórych szacunków, około 10.000). To wszystko świadczy że jest potencjał stworzenia rentownego połączenia.


Biznes plan jest nastepujący: codzienne przeloty, wylot rano, powrót w godzinach popołudniowych, na początek niewielki, 18-miejscowy samolot.

Trwają rozmowy z Lotniskiem "Ławica" oraz firmą Volkswagen, która dysponuje odpowiednim samolotem.

Jeśli przedsięwzięcie zakończy się sukcesem, być może już w maju będzie można polecieć z Poznania do Eindhoven. Holenderscy przedsiębiorcy przylecą do nas na czerwcowe targi, turyści na Festiwal Teatralny "Malta", a my polecimy w lipcu do Eindhoven na festiwal "Fiesta del Sol".

Linki:
Lotnisko Ławica - http://www.airport-poznan.com.pl/pl/
Informacja turystyczna Eindhoven: http://www.vvveindhoven.nl/en/
Strona miasta Poznania: http://www.city.poznan.pl/

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska