Niechanowo

Gmina Niechanowo położona jest w północno-wschodniej części województwa wielkopolskiego. Od południa sąsiaduje z Wrześnią, od zachodu z Czerniejewem, a od północy z gminą i miastem Gniezno. Od Wrześni, a tym samym od autostrady A2, oddalona jest o ok. 20 km, od Gniezna o 10 km, a od Poznania o ok. 50 km. Zajmuje powierzchnię 105 km2, którą zamieszkuje prawie 5400 osób. W jej skład wchodzą 24 miejscowości, a największą jest Niechanowo. Stanowi ono  siedzibę władz samorządowych i centrum gospodarczo-handlowe, które zamieszkuje ok. 1600 osób.


Gmina Niechanowo ma charakter rolniczy. Sprzyjają temu warunki terenowe – obszar gminy zaliczany jest do terenów o najwyższym wskaźniku bonitacji gleb w województwie wielkopolskim. Posiada ona również nieskażone środowisko naturalne i dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, Poza tym, w jej granicach znajduje się wiele ciekawych miejsc i zabytków architektury, m. in.: drewniany kościół z XVIII w., pałac barokowo-klasycystyczny z XVIII w., przypałacowy park krajobrazowy.


Niechanowo posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną, m. in. przebiega przez nią droga wojewódzka nr 260. Tereny gminy są dobrze zurbanizowane i na jej obszarze wciąż powstają nowe podmioty gospodarcze. Aktualne, wiodące zakłady to: Petrostry Malczewo, Energo-Tech Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych, Instalacje Elektryczne Robert Pawlikowski, Firma Wielobranżowa Trans-Stach, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Henryk  Misior.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Do strony dołączono następujące galerie obrazów:
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska