Szkolenia dotyczące obsługi inwestorów zagranicznych

We wrześniu, październiku i listopadzie odbyły się cztery 3-dniowe szkolenia z cyklu "Podnoszenie atrakcyjności inwestycyjnej województwa wielkopolskiego - jak skuteczniej obsługiwać inwestorów w gminie?". Koncepcja i program szkoleń zrodziły się z inicjatywy Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Każde ze szkoleń odbyło się w Ośrodku Integracji Europejskiej w Rokosowie. W szkoleniach udział wzięli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego a także innych instytucji zajmujących się promocją gmin i powiatów oraz pozyskiwaniem i obsługą inwestorów zagranicznych.

Uczestnicy szkoleń wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły m.in. właściwej prezentacji informacji o terenie inwestycyjnym, zasad komunikacji z inwestorami, organizacji wizyty inwestora, różnic kulturowych, sektorów wysokiej szansy. Zajęcia były prowadzone przez specjalistów: dr Macieja Gacę - pracownika naukowego Zakładu i Pracowni Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Sebastiana Drobczyńskiego - eksperta w dziedzinie public relations i marketingu politycznego, Bartosza Komasę i Dariusza Karwowskiego - project managerów Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz pracowników wielkopolskiego Centrum Obsługi Inwestora. Uczestnicy szkoleń oprócz poznania praktycznych aspektów związanych z obsługą inwestora, spotkali się również z inwestorami, którzy już zainwestowali w Wielkopolsce. Inwestorzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi warunków prowadzenia działalności gospodarczej w naszym regionie, mówili także o występujących różnicach kulturowych.

W trakcie szkoleń odbyły się również wieczory integracyjne, w trakcie których wszyscy uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać. Pozostaje mieć nadzieję, że nawiązane kontakty wpłyną pozytywnie na rozwój współpracy w zakresie działań związanych z obsługą inwestora i promocji inwestycji.


Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

Do strony dołączono następujące galerie obrazów:
 WIĘCEJ    


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska