Powstają Bulwary Poznańskie

Bulwary Poznańskie to nowa inwestycja Inter IKEA Centre Polska S.A. To również pierwszy w Polsce pomysł na centrum handlowe, w którym klienci będą mogli zrobić zakupy w otoczeniu stylizowanym na miasteczko. Do tej pory w Europie są tylko dwa takie miejsca - w Paryżu i Wiedniu. Na terenie Bulwarów Poznańskich powstaną nie tylko sklepy, ale również uliczki, miejskie place, fontanny, rzeźby, kawiarnie, restauracje, place zabaw oraz całoroczne lodowisko.

Miasteczko handlowe powstanie na poznańskim Franowie, przy istniejącym sklepie IKEA. Pierwszy etap prac to rozbudowa IKEA. Do grudnia 2008 roku powierzchnia sklepu zwiększy się z 14 tys. do 29 tys. mkw. Powstanie również podziemny parking. Jesienią 2009 roku zostanie oddana do użytku pierwsza część Bulwarów Poznańskich (ok. 40 tys. mkw.). Do 2012 roku zostanie zagospodarowanych kolejne 40 tys. mkw.

Dzięki inwestycji powstanie 500 nowych miejsc pracy. Koszt rozbudowy IKEA szacowany jest na 80 mln zł, natomiast koszt budowy Bulwarów Poznańskich na 160 mln EUR.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska