Paszport do eksportu

Dzięki działaniu „Paszport do eksportu” ponad 90 mln euro w latach 2007-2013 ma zostać przeznaczonych na wsparcie ok. tysiąca początkujących ale perspektywicznych firm eksportowych.

Wzorowany na brytyjskich doświadczeniach „Paszport do eksportu” skierowany jest do przedsiębiorstw posiadających niewielkie doświadczenie w zakresie handlu zagranicznego. Kandydujące do programu firmy powinny jednak charakteryzować się potencjałem eksportowym. Celem instrumentu jest stworzenie skutecznych firm eksportowych oraz wsparcie promocji innowacyjnych towarów i usług.

Zadaniem priorytetu 6.1 Polska Gospodarka na rynku międzynarodowym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka jest silniejsze powiązanie gospodarki polskiej z międzynarodową poprzez pokazanie naszego kraju jako atrakcyjnego partnera wymiany gospodarczej oraz miejsca lokowania inwestycji. Niezależnie od Działania 6.1, także w niektórych regionalnych Programach Operacyjnych (w priorytetach adresowanych do przedsiębiorców) przewidziane jest dofinansowanie udziału małych i średnich przedsiębiorstw w targach i misjach.

W ramach „Paszportu” przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z pakietu obejmującego:

  1. 30 godz. bezpłatnego konsultingu z zakresu planowania rozwoju eksportu dla firmy oraz

  2. Co najmniej 3 instrumenty spośród następujących:

-         szkolenia z dostępnych form wspierania eksportu, zagadnień finansowo-ubezpieczeniowych (np. ubezpieczenia kredytów eksportowych) i warunków prawnych w kraju docelowym,

-         badania rynków zagranicznych pod kątem rozwoju działalności eksportowej,

-         udział w targach i misjach zagranicznych,

-         wyszukiwanie partnerów handlowych na rynkach docelowych,

-         przygotowanie ofert handlowych i materiałów promocyjnych,

-         uzyskanie certyfikatów zgodności oraz świadectw dopuszczalności do obrotu (atesty, badania weterynaryjne, patenty).

„Paszport” różni się tym od dotychczasowych programów wspierania eksportu, że przedsiębiorca dostaje pakiet usług indywidualnie dopasowany do swoich potrzeb.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Gospodarki.

 

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska