Rozbudowa poznańskiego browaru

Trwa rozbudowa poznańskiego browaru należącego do Kompanii Piwowarskiej. Po zakończeniu inwestycji moce browaru wzrosną o 34%. Wartość poniesionych nakładów szacowana jest na 250 mln złotych.

Rozbudowa wiąże się z realizacją 4 projektów: rozbudową fermentowni, warzelni, nową filtracją i puszkową linią rozlewniczą. W związku z rozbudową fermentowni, na terenie browaru postawiono osiem srebrzystych tanków fermentacyjnych, a kolejne 24 staną do połowy listopada. Nowe tanki mają po 500 000 litrów pojemności i są sprowadzane do Poznania z Holandii.

Powstaje również nowy budynek warzelni, który umożliwi wzrost produkcji o 12 warek na dobę. Nowa warzelnia wymaga nowej infrastruktury - dodatkowych urządzeń w stacji uzdatniania wody i rozbudowy stacji energetycznej.

Z kolei w dziale filtracji w listopadzie 2008 roku zostanie uruchomiona trzecia niezależna linia filtracyjna o wydajności 600Hl/godz. Ponadto w browarze zostanie uruchomiona nowa wysokowydajna linia puszkowa.

Poznański browar jest częścią Kompanii Piwowarskiej, która z kolei należy do jednego z największych na świecie producentów piwa - SABMiller plc.

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.


 POWRÓT    

 DRUKUJ     
GALERIE ZDJĘĆ
ZOBACZ  
 
 
INSTYTUCJE
 
Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o.:
 
 
 Wykonanie: CONCEPT strona główna     informator regionalny     mapa regionu    
pomoc     kontakt     mapa serwisu    
© 2005 Wielkopolska